Volný čas

 

Ve svém volném čase a v dobrém počasí rád vyběhnu jen tak ven provětrat si hlavu nebo vytáhnu provětrat kolo, věnuji se práci na zahradě a již od dětství se rád začtu do zajímavé knihy bez ohledu na žánr. V současné době využívám i nových možností jako jsou e-knihy nebo audio knihy, ale musím se přiznat, že preferuji knihy klasické papírové, i když zabírají poměrně značný prostor.


 
Sport chápu jako nedílnou součást svého života. V dobách, kdy to ještě nebyl módní trend, tedy někdy od roku 1992 se vždy 23.12. chodím s přáteli koupat do ledové vody. Zatím jsem nemusel žádné koupání vynechat.


 
Cestování a poznávání cizích kultur chápu jako jeden ze způsobů, jak porozumět světu a lidem. Při cestách s rodinou nevyužíváme cestovní kanceláře, snažíme se cestovat po vlastní ose.


 
Práce na zahradě je něco, u čeho relaxuji a zapomenu na strasti všedních dní. Vždy mne udivuje, že i když nedodržím “agrotechnické” lhůty a postupy, tak nakonec přece jen něco vyroste. Škoda, že tyto vlastnosti nemají například programovací jazyky. Při programování má většinou jakákoliv chyba téměř katastrofální následky. Zahrada je i místem k zamyšlení, kterou zkrášluje nad 30 druhů stromů. Před pár lety jsem zasadil Jeřáb oskeruši. Plodit začne za 20 let a dožívá se 600-800 let, doufám že ještě vnuci mých vnuků se budou těšit z jeho krásy